Autentik Fest 2016

Autentik Fest 2016

Aááááách. Kde začať. Včera sa v krásnych priestoroch sklípkov areálu Tihelňa v Boleradiciach konal 2. ročník festivalu autentických vín na Morave, Autentik Fest. Spala som 4 hodiny a vypila v priebehu 15 hodín asi tak štyri litre vína ale musím zachytiť myšlienky kým sú čerstvé pretože to bolo absolútne úžasné. Jeden z najkrajších dní vôbec ktorý si budem ešte dlho pamätať. 

Stánky tam malo cca 23 vinárov z Moravy, Slovenska a Maďarska, veľmi citlivo rozmiestné po celom areáli. Nikto nikomu nezavadzal a celý deň bol v podstate takou príjemnou dlhou prechádzkou medzi rôznými vinárskými príbehmi a priateľstvami. Atmosféra bola absolútne uvolnená a vo vzduchu bolo celý čas cítiť, že sa na mieste zišli ľudia ktorí to proste milujú a chcú sa deliť o svoje zážitky, znalostí a víno s ľudmi ktorých majú radi. Dlho som sa nikde necítila tak vítaná a tak nenasmiala. Proste čísté a intenzívne šťastie. Odporúčam každému sa nabudúci rok zúčasniť pretože to je geniálny mix krásneho prostredia, výborných vín, nenútenej zábavy, dobrého jedla a nadšených ľudí. Juch!!! Klobúk dole organizátorom, bodaj by takýchto akcií bolo viac. 

 Ohrada neresti 

Ohrada neresti 

Čo sa týka samotných vín, vzorkov bolo nesmierne veľa ale najviac ma zaujali nasledovné: 

  • Cuveé Veselý-Bočky 2011 od pana Richarda Stávka, jedného zo spoluorganizátorov. Možnosť okoštovať prierez jeho tvorby bol unikátny zážitok a veľa som sa toho naučila. Napríklad, že víno Medový muškátek, ktoré sa dosladzuje ozajstným medom sa už nepovažuje podľa našich zákonov ako víno! Šalené. Všetky vzorky boli veľmi osobité a láskyplné a teším sa na bižšie spoznávanie jeho tvorby. 
  • Šumivé užasnosti od Zsolta Sütő, vinára s krásnym mikrofonickým hlasom, z Strekov 1075. S jeho vínami som sa už stretla ale iba s červenými vzorkami takže toto bola novinka. Vzorky boli dve - 100% Ryzling rýnsky 'Don Zsolt' a ružová 'Rozália'. Obidve úplne iné ale úplne fantastické, obzvlášť pre mňa Rozálka. Suchá, šumivá expresívna bomba ktorá pre mňa stelesňuje moje predstavy o nebeskom letnom pití. V tomto prípade sme nezostali pri jednej vzorke. 
  • Orange Future Sekt 2015 od Petra Korába, tiež jeden z spoluorganizátorov. Trošku sladšie ako zvyknem piť a ako mi zvykne chutiť ale takisto geniálne osviežujúce a zábavné. Meruňkový tanec v pohári s krásnymi bublinkami. Nom nom. Víno bude ešte ležať takže nebolo "hotové" ale ja som z neho bola hotová.

Takisto honorary mention ide panovi Vykoukalovi kde som prekoštovala skoro všetko a všetko to chcem mať doma v pivnici.

A bola aj tombola! Väčšinou vínko ale aj skvelé zážitkové veci a náš stôl s vyhratým počtom fliaš 3 bol veľmi úspešný si myslím. Zábava do skorých (veľmi neskorých) ranných hodín, hudba, tanečné pokusy, smiech, nádherný západ slnka a hviezdy. Nižšie fotoreport ktorý zachytáva aspoň úlomok toho všetkého. Som vďačná a ďakujem všetkým čo sa na tom podielali. Láskú, mier a víno pre všetkých!   

 Rozália - šumivá bláznivá bomba ktorá sa dlho vo flaške neohriala. Jeden z  TOP  objavov včerajška

Rozália - šumivá bláznivá bomba ktorá sa dlho vo flaške neohriala. Jeden z TOP objavov včerajška

o boufés

o boufés

What the fuck is natural wine anyway?

What the fuck is natural wine anyway?