Hello. It's me.

Hello. It's me.

Moja celoživotná aférka s vínom začala keď som mala 17 rokov. Moja staršia kamarátka Kristína a ja sme si v tom čase spoločne robili vodičák a každý pondelok po teórií ma vzala do jednej reštiky kde by sme si na polku dali jednu flašku rosé. Vtedy som o víne nevedela nič a myslím, že mi ani veľmi nechutilo. Ale bol to alkohol, bola to zábava a vlastne som to mala ešte zakázané! Odvtedy sa toho ale veľa zmenilo. Po prvé, teraz pijem rosé len vo forme bubliniek alebo keď ma niekto noazaj donúti, ináč ble. 

Za tie roky som si môj vzťah s vínom prehĺbila a vďaka vínu som spoznala nové miesta, krajiny, prácu, nové levely otrastnosti opice, nové zážitky a hlavne nových ľudí. Cez víno som naozaj stretla tých najzaujímavejších a najkúl ľudí ever. 

Preto! Kedže tento rok mám už teraz na programe veľmi veľa naozaj skvelých vinných zážitkov som sa rozhodla, že konečne nastal čas aby som si zriadila tento online denníček ktorý bude zaznamenávať všetky tieto udalosti. Vždy som chcela s vínom toho robiť viac než len ho piť a to hlavne ukázať ľudom, že je to úžasný mok a super zaujímavá a kultúrna disciplína a nie len drahá blbosť pre snobov. Plus, konečne mám pocit po tých rokoch, že vlastne budem vedieť aspon na 90% o čom hovorím. 

Ale hlavne, musím si to začať zapisovať aby som si to sama pamätala. Nadmerné pitie sa prejavuje dosť negatívne na mojej inač vynikajúcej pamäti. 

Čo môžete očakávať:

  • foto reporty z vinárstiev a regiónov z celého sveta 
  • foto reporty ako pijem víno z rôznych kútov sveta z flaše a snažím sa ich v krátkosti alebo dľžke zrecenzovať 
  • články o veciach ktoré sa mi lúbia - fun facts, mini info o mojich obľúbených regiónoch, reštikách, tipy ako ochutnávať, kde a ako nakupovať víno aby vám to nezabilo rozpočet a pečeň atď.  
  • videá kde sa opíjam a tvárim sa, že niečo recenzujem ale pritom vlastne iba hovorím neslušné vtipy 
  • odporúčania na vinné bary 

Dovínenia!  

-- 

Yo! Welcome everybody.

My life long affair with wine started when I was 17 years old. My older friend Kristina and I were doing our driver's license together and after each theory class on Mondays she would take me to this restaurant where we'd split a bottle of rose. Back then I knew nothing about wine and wasn't even sure I really liked it. But it was alcohol and it was fun and I wasn't supposed to be drinking it! A lot has changed since. For one, I will now drink rose only if it's in bubble form or if I'm forced to - sorry. 

I have since deepened my relationship with this divine beverage and it's taken me to a lot of new places, new jobs, new schools, new experiences, new levels of being hungover and most of all new amazing people. Seriously, through wine I have met the coolest and most interesting people.

So! Since this year is already confirmed to be filled with many more amazing wine experiences I have decided to set up this online diary of sorts so that I can share it with those who will want to come along. I've always wanted to do more with wine and let people know that it's a really fun and interesting thing and not something snobby and full of shit.  Plus I finally feel erudite enough to talk about it without making 90% of it up. 

And most importantly, so I remember it all. Drinking so much takes a toll on your memory. 

What you can expect:

  • photo reports from wineries and wine country all over the world 
  • photo reports of me chugging various wines from all over the world with more or less detailed reviews 
  • articles about things that I find cool - fun facts, little memos about my favorite wine regions, tips on how to taste, tips on how and where to shop etc. 
  • videos where I get drunk, pretend I'm reviewing a wine and talk inappropriately 
  • wine bar recommendations

So see you soon! 

Chateau Haut Bailly at Chateau Herálec

Chateau Haut Bailly at Chateau Herálec